Pure rituals Alchemilka (Kontryhel) –⁠ olejové kvapky, 10 ml

Kód: 193
€15,29
Skladom

Alchemilka sa tradične používa pri gynekologických problémoch, a preto je známa predovšetkým ako bylina pre ženy. Jej účinky však môžu využiť aj muži konkrétne sa kontryhelové kvapky môžu používať na stimuláciu organizmu a podporu trávenia, najmä pri hnačkách a nadúvaní. Môžete ich použiť aj vtedy, ak chcete podporiť zdravie svojich svalov a kĺbov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kontryhel (latinsky Alchemilla vulgaris) sa v tradičnej ľudovej medicíne používa už od staroveku. Jeho priaznivé účinky sú známe už stáročia. Obsahuje širokú škálu látok, ktoré sú prospešné pre ľudský organizmus, vrátane antioxidantov, vitamínov (C, K, B) a minerálov (horčík, vápnik, železo). Nachádzajú sa tu však aj flavonoidy, triesloviny, organické kyseliny a ďalšie prírodné zlúčeniny. Objavte silu kontryhelu a využite jeho blahodarné účinky na vaše zdravie a pohodu.

To najlepšie z prírody a modernej technológie

Vyskúšajte jedinečné kontryhelové kvapky Pure Rituals. Naše bylinné tinktúry sa vyrábajú bez použitia alkoholu, vysokého tlaku a teploty, takže nedochádza k narušeniu prírodných zložiek a k zníženiu ich účinnosti. V procese extrakcie sme sa rozhodli nahradiť etanol skvapalneným plynom a ako nosné médium sme zvolili kokosový MCT olej, ktorý zaručuje vynikajúcu stabilitu a vstrebávanie účinných látok. Vďaka tejto inovatívnej výrobnej metóde môžeme z pokladov prírody vyťažiť maximum.

Kedy užívať kontryhelovú tinktúru bez alkoholu?

(Pred)menštruačný komfort

Alchemilka má v tradičnom bylinkárstve dlhú históriu, najmä pokiaľ ide o gynekologické problémy. Bylinkári a liečitelia používali kontryhel ako prírodný prostriedok na zmiernenie ťažkostí spojených s menštruáciou, ako sú bolesti brucha, kŕče, podráždenosť a nepravidelnosť. Verili tiež, že kontryhel má schopnosť ovplyvňovať hormonálnu rovnováhu. Preto sa kontryhelu hovorí bylina pre ženské šťastie  bol považovaný za účinný prostriedok na upokojenie a harmonizáciu ženského tela počas menštruácie.

Povzbudenie organizmu

Kontryhelové kvapky môžu byť tiež pomocníkom pri nedostatku energie. Či už ste v strese, trpíte vyčerpaním alebo jednoducho potrebujete podporiť svoju celkovú vitalitu, siahnite po alchemilke. Obsahuje látky, ktoré majú povzbudzujúce účinky na organizmus, ako sú triesloviny, flavonoidy a ďalšie prírodné zlúčeniny. Tieto zložky pôsobia na procesy v tele, ktoré ovplyvňujú energiu a vitalitu. Okrem iného podporujú krvný obeh, čo vedie k lepšiemu prenosu kyslíka v tele, a majú adaptogénne účinky (pomáhajú zvyšovať odolnosť voči stresu).

Podpora trávenia

Kontryhelová tinktúra je vďaka obsahu esenciálneho oleja, ktorý stimuluje tvorbu žalúdočných štiav, vhodná na podporu trávenia. Môže sa používať pri plynatosti a hnačke, ale môže tiež pomôcť upokojiť črevnú sliznicu a zlepšiť peristaltiku čriev. Kontryhelové kvapky tak môžu podporiť tráviace procesy a priniesť úľavu pri črevných ťažkostiach.

Starostlivosť o svaly a kĺby

Kontryhel prispieva k normálnej funkcii svalov a kĺbov viacerými spôsobmi. Zlepšuje prekrvenie organizmu, čím podporuje prísun živín a kyslíka do všetkých častí tela vrátane svalov a kĺbov. Okrem toho pomáha zmierňovať napätie a kŕče vo svalovom tkanive. Uvoľnené svaly sú menej náchylné na zranenia a umožňujú lepšiu pohyblivosť kĺbov. V neposlednom rade sa skúmajú aj protizápalové vlastnosti alchemilky. Vedci sa v súčasnosti pohrávajú s myšlienkou, že kontryhel môže pomôcť znížiť zápalové procesy v tele. To by viedlo nielen k zníženiu úrovne bolesti, ale aj opuchov a nepríjemných pocitov spojených s problémami s kĺbmi.

Prečo práve Alchemilka od Pure rituals?

  • Dbáme na kvalitu surovín, ktoré používame. Našich dodávateľov si starostlivo vyberáme.
  • Spoliehame sa na jedinečnú technológiu extrakcie, ktorá nenarúša prírodné zložky.
  • Ako nosné médium sme zvolili kokosový MCT olej, ktorý zaručuje vynikajúcu absorpciu účinných látok a stabilitu výrobku.
  • Na rozdiel od bežných bylinných tinktúr naše výrobky neobsahujú žiadny alkohol.
  • Berieme ohľad na ekológiu a udržateľnosť. Neustále sa snažíme minimalizovať vplyv našej činnosti na životné prostredie.
  • Používame obaly z fialového skla, ktoré chránia obsah pred slnečným žiarením a zabezpečujú bioaktívnu stabilitu výrobkov.

INFOGRAFIKA-SKLO_sk

Ako užívať kontryhelovú tinktúru bez alkoholu?

Pri akútnych stavoch 5 kvapiek 2× denne po jedle

⇒ (pred)menštruačný komfort:
6 dní pred a počas menštruácie

⇒ príprava na tehotenstvo:
v prvej polovici menštruačného cyklu

⇒ perimenopauza, postmenopauza:
podľa potreby

Na denné použitie 4 kvapky 1× denne po jedle

Pri užívaní extraktu z kontryhelu sa vždy poraďte s lekárom. Kvapky nemusia byť vhodné pre osoby s hormonálnou nerovnováhou, alergiami alebo osoby užívajúce lieky.

Ďalšie informácie

ZLOŽENIE:

Kokosový MCT olej 9,94 ml, extrakt z Alchemilla vulgaris 60 mg

UPOZORNENIA:

Dátum exspirácie uvedený na obale. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu detí, na suchom a tmavom mieste pri teplote 15 až 25 °C. Nevystavujte fľašu priamemu slnečnému žiareniu. Po otvorení spotrebujte do 3 mesiacov.

Dodatočné parametre

Kategória: Bylinné doplnky stravy
Hmotnosť: 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.