Pure rituals lipozomálna Kĺbová výživa, 250 ml

Kód: 111
€39,90
Skladom

Lipozomálna kĺbová výživa s kyselinou hyalurónovou využíva špeciálnu patentovanú formulu Acti-Joint®, ktorá bola vyvinutá na ošetrenie hlavných kĺbových štruktúr – chrupavky, subchondrálnej kosti, svalov a synoviálnej tekutiny. Ide o kombináciu účinných látok pôsobiacich komplexne na zdravie celého kĺbu, a to v modernej lipozomálnej forme, ktorá zaisťuje perfektnú vstrebateľnosť. Tekutá kĺbová výživa Pure rituals sa tak ľahko dostane priamo na miesto určenia, teda do buniek, bez toho, aby bola narušená v tráviacom trakte. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Ako funguje tekutá výživa na kĺby s formulou Acti-Joint®?

Špeciálna formula Acti-Joint®, ktorá je základom lipozomálnej kĺbovej výživy Pure rituals, v sebe kombinuje popredné doplnky odporúčané v súvislosti so zdravím kĺbov – glukosamín HCl, chondroitín sulfát a kyselinu hyalurónovú. Ide o spojenie účinných látok, ktoré vykazuje lepšie výsledky ako bežne predávaná kombinácia glukosamínu a chondroitínu.

V porovnaní so štandardnou kombináciou Glukosamín 1 500 mg + Chondroitín 1 200 mg Acti-Joint® vykazoval významné zníženie aktivity MMP-1 a MMP-13 v OA chondrocytoch stimulovaných IL-1ß.

Acti-Joint

Testy ďalej preukázali, že Acti-Joint® dokázal výrazne znížiť produkciu prozápalových cytokínov IL-6 v porovnaní s kontrolnou skupinou.

Acti-Joint 2

*Torrent A, Montell E, Vergés J, et alSAT0547 Chondroprotective Activity of Acti-Joint®, A Combination of Chondroitin Sulphate, Glucosamine and A Natural Ingredient Rich in Hyaluronic AcidAnnals of the Rheumatic Diseases 2014;73:789.

✔ Kyselina hyalurónová na podporu funkcie synoviálnej membrány

Kĺbová výživa s kyselinou hyalurónovou sa odporúča predovšetkým na podporu funkcie synoviálnej membrány, ktorej hlavnou úlohou je vylučovanie synoviálnej tekutiny, teda tekutiny, ktorá sa nachádza v kĺbe a okolo neho. Synoviálna tekutina alebo „kĺbový maz“ zabezpečuje hladký pohyb kĺbov a vyživuje kĺbovú chrupavku.

✔ Glukosamín + chondroitín ako nevyhnutná súčasť kĺbovej výživy pre seniorov

Správna výživa kĺbovej chrupavky je dôležitá predovšetkým s rastúcim vekom. Hlavné stavebné zložky chrupaviek, glukosamín a chondroitín, sa však v potravinách nachádzajú v minimálnom množstve, preto je pomerne bežné, že sa v prípade potreby dopĺňajú vo forme doplnkov stravy.

Tip: Dbajte aj na vyváženú stravu a strážte si príjem vápnika, bielkovín a vitamínov. Správna životospráva je vhodná aj z toho dôvodu, že každé kilo navyše môže byť pre vaše kĺby zbytočnou záťažou.

Lipozomálnu kĺbovú výživu odporúčame pri:

✔ pravidelnej športovej aktivite (aj rekreačnej),

✔ fyzicky náročnom zamestnaní,

✔ občasnej bolesti a stuhnutosti kĺbov,

✔ problémoch s chrupavkami a kĺbmi v rodinnej anamnéze,

✔ bolestiach a problémoch s kĺbovým aparátom.

Prečo zvoliť lipozomálnu kĺbovú výživu?

Naša kĺbová výživa s kyselinou hyalurónovou, glukosamínom a chondroitínom je oveľa viac než len obyčajná kombinácia doplnkov pre zdravie kĺbov. Špeciálny dôraz kladieme na kvalitu prísad, správne pomery ingrediencií a profesionálnu lokálnu výrobu. Navyše využívame modernú lipozomálnu technológiu, vďaka ktorej majú naše produkty ideálnu vstrebateľnosť a účinok. Jednotlivé zložky lipozomálnej kĺbovej výživy sú chránené nanočasticami lipozómov, ktoré môžu prestúpiť stenou tenkého čreva a následne sa vstrebávajú do krvného obehu prostredníctvom lymfatického systému.

infografika-2-sk

Kombinácia lipozomálnej kĺbovej výživy a kolagénu

S výživou kĺbových chrupaviek, okolitých šliach a väzov je okrem kyseliny hyalurónovej, glukosamín či chondroitín neodmysliteľne spojený aj kolagén. Ten sa prirodzene vyskytuje vo všetkých spojivových tkanivách a jeho hlavnou funkciou je zaistiť pružnosť a pevnosť. S pribúdajúcim vekom však produkcia kolagénu v organizme klesá, čo je dôvod, prečo sa kolagénové doplnky pri starostlivosti o kĺbové štruktúry hojne využívajú. Športovcom, ľuďom s intenzívnou pohybovou aktivitou a tým, ktorí trpia poškodenými kĺbovými štruktúrami, preto odporúčame našu tekutú kĺbovú výživu kombinovať s lipozomálnym kolagénom komplex.

Prečo práve Lipozomálna kĺbová výživa od Pure rituals?

  • Spoliehame sa na prírodu. V našich produktoch nájdete úplné minimum aditív a balastných zložiek.
  • Vsadili sme na lokálnu výrobu. Všetky výrobky vznikajú u našich susedov na Slovensku.
  • Chceme, aby si u nás vybral každý. Zakladáme si na rozmanitosti a šírke našej ponuky lipozomálnych produktov.
  • Berieme ohľad na ekológiu a udržateľnosť. Neustále pracujeme na minimalizácii dopadov našej činnosti na životné prostredie.
  • Používame obaly z fialového skla, ktoré chránia obsah pred viditeľným slnečným žiarením a zaisťujú bioaktívnu stálosť produktov.

INFOGRAFIKA-SKLO_sk

Ako užívať tekutú kĺbovú výživu Pure rituals?

DÁVKOVANIE:

dospelí: 1× denne 10 ml

pred fyzickou aktivitou

(5 ml = ~ 1 čajová lyžička)

Lipozomálna kĺbová výživa je koncentrát, neužívajte ho preto priamo z lyžičky. Jednu dávku (v prípade dospelého človeka 2 čajové lyžičky)⁠ zmiešajte s 1 dl tekutiny (džúsu, vody, čaju) a vypite.

jak-uzivat-doplnky-sk_1

Ďalšie informácie

Zloženie:

Demineralizovaná voda, slnečnicový lecitín bez GMO, glukozamín hydrochlorid, chondroitín-sulfát, kyselina hyalurónová, konzervačné látky glycerín a sorbát draselný, prírodný konzervant z rastlín, antioxidant L-askorbát sodný, stévia, prírodné aróma s príchuťou jahoda.

Konzervanty:

Konzervácia lipozomálnej kĺbovej výživy je potrebná, pretože bez nej by mala trvanlivosť len niekoľko dní. Zvolili sme preto akceptovaný potravinársky konzervant – sorban draselný, ktorý zabraňuje šíreniu plesní a kvasiniek v potravinách. 

VÝŽIVOVÉ HODNOTY v 100 ml:

Energetická hodnota 243,63 kJ/ 58,6 kcal

Tuky (g) 3,76
–⁠ z toho nasýtené (g) 0,44
Sacharidy (g) 6,40
–⁠ z toho cukry (g) 5,98
Bielkoviny (g) 0,11

Obsah v dennej dávke: DDD%
Lecitín slnečnicový 400mg nestanovené
Glukosamín hydrochlorid 1500mg nestanovené
Chondroitín sulfát (CS b-Bioactive®) 200mg nestanovené
Kyselina hyaluronová (Mobilee®) 20mg nestanovené

 

Počet dávok v balení: 25

Objem: 250 ml

Skladovanie: Uchovávajte najlepšie v chladničke.

Upozornenie:

Dátum expirácie uvedený na obale. Neotvorené skladujte na suchom a tmavom mieste, ideálne v chladničke. Fľaštičku nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Po otvorení skladujte v chladničke maximálne 30 dní. Skladujte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Dátum spotreby: na obale

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Lipozomálne doplnky
Hmotnosť: 0.45 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.