Pure rituals lipozomálne Medicinálne huby, 200 ml

Kód: 210
Novinka Tip
€41,90
Skladom (>5 ks)

Jedinečná kombinácia šiestich medicinálnych húb vo vysoko vstrebateľnej lipozomálnej forme, ktorá zvyšuje dostupnosť účinných látok v tele. Obsahuje Chagu, Reishi, Cordyceps sinensis CS-4, Lion's Mane, Maitake a Shiitake, vitálne huby, ktoré sa vo východnej medicíne používajú už tisíce rokov. Vďaka jedinečnému viacstupňovému procesu extrakcie a pokročilej lipozomálnej technológii sú Medicinálne huby Pure Rituals vysoko účinným spôsobom podpory zdravého životného štýlu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Medicinálne huby sa vo východnej medicíne používajú už tisícky rokov. My sme skombinovali tie najúčinnejšie a vytvorili produkt bohatý na polysacharidy, organické zlúčeniny, ktoré prispievajú k zdraviu a vitalite ľudského organizmu. Použili sme viacstupňový proces extrakcie a modernú lipozomálnu technológiu, aby sme z vitálnych húb získali maximálne množstvo účinných látok a efektívne ich dopravili tam, kde sú v tele najviac potrebné. Lipozomálne vitálne huby odporúčame používať najmä pri imunitných problémoch, kožných ťažkostiach a na podporu regenerácie.

jak-funguji-doplnky

Čo obsahuje doplnok Medicinálne huby Pure rituals?

Čaga (Inonotus obliquus)

Čaga je drevokazná huba, ktorá doslova vysáva cenné látky zo svojich hostiteľov. Obsahuje širokú škálu bioaktívnych zložiek, od melanínu až po kyselinu betulínovú. Je tiež plná vitamínov a minerálov a v tele pôsobí ako antioxidant – pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom. Niet preto divu, že sa tradične nazýva „hubou nesmrteľnosti“.

Čaga rastie najmä v oblastiach s nižšími teplotami, ako je Sibír alebo niektoré časti Ázie a Ameriky. Veľmi obľúbená je napríklad v Rusku, kde sa tradične používa na zvýšenie vytrvalosti. Svoje pevné miesto však mala aj v starovekej Mezopotámii alebo v tradičnej čínskej medicíne, kde sa používala najmä na posilnenie imunity. Dnes vieme, že má tento účinok vďaka vysokému obsahu polysacharidov, najmä betaglukánov.

Reishi (Ganoderma lucidum)

Reishi má pravdepodobne najširšie využitie zo všetkých medicinálnych húb. V tradičnej čínskej medicíne bola obľúbená pre svoje vitalizujúce účinky a liečitelia verili, že dokáže harmonizovať pečeň a pľúca. V modernej dobe však túto vitálnu hubu čoraz viac vyhľadávajú aj ľudia, ktorých trápi stres, zlá koncentrácia a nekvalitný spánok.

Reishi má skutočne pozoruhodné zloženie – obsahuje 8 esenciálnych aminokyselín, najmä lyzín a leucín, ako aj vitamín D, vitamíny skupiny B a širokú škálu minerálov a stopových prvkov. Nachádzajú sa tu aj triterpenoidy, polysacharidy a peptidoglykány.

Cordyceps sinensis (Housenica čínska)

Cordyceps sinensis je huba, ktorá parazituje na larvách hmyzu, v dnešnej dobe sa však do doplnkov stravy pridávajú predovšetkým huby zo špecializovaných pestární. Vďaka tomu môže z ich benefitov čerpať skutočne každý. V minulosti bol totiž Cordyceps taký vzácny, že sa v starej Číne užíval výhradne v cisárskom paláci.

Tradične bol Cordyceps sinesis predpisovaný predovšetkým na celkovú harmonizáciu organizmu, hlavne po chorobách a pri fyzickom či psychickom vyčerpaní. Východná medicína túto vitálnu špongiu využíva aj na podporu plodnosti, pri problémoch s pľúcami alebo ako prírodné antibiotikum.

Levia hriva (Hericium erinaceus)

Levia hriva je liečivá huba, ktorá rastie najmä na dreve bukov a dubov v Ázii, Severnej Amerike a Európe. Má neodmysliteľné miesto v čínskej medicíne, kde sa tradične používa predovšetkým na zlepšenie kognitívnych funkcií a na podporu celkovej vitality organizmu. Vďaka vysokému obsahu beta glukánov a diterpenoidov je však Levia hriva čoraz populárnejšia aj na Západe. Podobne ako iné vitálne huby obsahuje širokú škálu minerálnych látok (vápnik, železo, horčík, mangán, draslík) a vitamínov (A, C, E, B).

Maitake (Grifola frondosa)

Maitake je drevokazná huba, ktorá sa pestuje najmä komerčne – v prírode je veľmi vzácna. Využíva sa nielen ako liečivá huba, ale vďaka svojej lahodnej chuti má svoje miesto aj v gastronómii. Obsahuje mnoho účinných látok, od beta-glukánov cez glykoproteíny až po aminokyseliny. Ľudoví liečitelia ju používajú najmä na očistu organizmu a harmonizáciu metabolizmu.

Shiitake (Lentinula edodes)

Shiitake poznajú všetci milovníci orientálnej kuchyne. Menej známe je však to, že táto chutná huba sa nepoužíva len v kuchyni, ale je jednou z najcennejších vitálnych húb. Dokonca sa nazýva kráľovnou húb. Obsahuje širokú škálu účinných látok vrátane beta glukánov lentinanu a laminarínu a vitamínov B2, B6, zinku, mangánu a vitamínu D.

Prečo si vybrať medicinálne huby od Pure rituals?

  • Využívame silu prírody a do našich produktov pridávame minimum aditív.
  • Podporujeme miestnu výrobu. Nechceme dovážať výrobky cez pol sveta, keď máme nablízku skvelých odborníkov.
  • Špecializujeme sa na lipozomálne výrobky a neustále rozširujeme náš sortiment, aby si u nás vybral naozaj každý.
  • Naše výrobky balíme do fialových sklenených fliaš, ktoré chránia obsah pred slnečným žiarením.
  • Berieme ohľad na ekológiu a udržateľnosť. Neustále sa snažíme minimalizovať vplyv našej činnosti na životné prostredie.

Ako užívať medicinálne huby od Pure rituals?

DÁVKOVANIE:

10 ml roztoku 1× denne
(5 ml = ~ 1 čajová lyžička)

Medicinálne huby jsou silný koncentrát, preto je neužívajte priamo z lyžičky. Jednu dávku (2 čajové lyžičky) zmiešajte s 1 dl tekutiny (džús, voda, čaj) a vypite.

Keďže sa vyhýbame sladidlám, dochucovadlám a iným neaktívnym zložkám, chuť niektorých doplnkov Pure Rituals môže byť pomerne výrazná. Preto sa sami rozhodnite, či chcete naše vitamíny užívať v „pure“ forme s čistou vodou, alebo si zvolíte kombináciu s čerstvou šťavou, čajom alebo sirupom.

jak-uzivat-doplnky-sk_1

Výrobok nesmú užívať ľudia s transplantovanými orgánmi, používatelia imunosupresív a alergici na huby.

Ďalšie informácie

Zloženie:
demineralizovaná voda, lecitín slnečnicový geneticky nemodifikovaný ,Chaga (Inonotus obliguus), Reishi (Ganoderma Lucidum), CORDYCEPS sinensis CS-4, LION'S MANE (Hericium Erinaceus), MAITAKE (Grifola Frondosa), SHITAKE (Lentinula Edoses), konzervačná látka sorban draselný, glycerol, antioxidat L-askorbát sodný, prírodná aróma čokoláda, sladidlo sukralóza a glykozidy steviolu, prírodný konzervant z rastlín

Konzervačné látky:
Konzervácia lipozomálneho prírodného energetického nápoja je nevyhnutná, pretože bez nej by jeho trvanlivosť bola len niekoľko dní. Preto sme zvolili uznávanú potravinársku konzervačnú látku – sorban draselný, ktorý zabraňuje šíreniu plesní a kvasiniek v potravinách.

VÝŽIVOVÉ HODNOTY v 100 ml:
Energetická hodnota 331,63 kJ/ 78,94 kcal
Tuk (g) 1,88
– z toho nasýtený (g) 0,22
Sacharidy (g) 11,81
– z toho cukry (g) 0,46
Bielkoviny (g) 2,11

Obsah v dennej dávke:

RVH%

Lecitín slnečnicový 200 mg

nestanovené

Chaga (Inonotus obliguus) 36,7 mg

nestanovené

Reishi (Ganoderma Lucidum) 36,7 mg

nestanovené

Cordyceps sinensis CS-4 36,7 mg

nestanovené

Lion's Mane (Hericium Erinaceus) 36,7 mg

nestanovené

Maitake (Grifola Frondosa) 36,7 mg

nestanovené

Shiitake (Lentinula Edoses) 36,7 mg

nestanovené

 

Počet dávok v balení: 20

Uchovávanie: Po otvorení skladujte najlepšie v chladničke.

Upozornenie:
Dátum expirácie je uvedený na obale. Po otvorení uchovávajte v chladničke maximálne 30 dní. Tento výrobok nie je určený na použitie deťmi, tehotnými alebo dojčiacimi ženami. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Skladujte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Skladujte na suchom, tmavom a chladnom mieste. Neotvorenú fľašu skladujte pri teplote do 25 °C. Nevystavujte ju priamemu slnečnému žiareniu.

Lipozomálne doplnky sú najlepšie čo najčerstvejšie, preto neodporúčame kupovať veľké množstvá do zásoby.

Dátum expirácie: na obale

Dodatočné parametre

Kategória: Lipozomálne doplnky
Hmotnosť: 0.45 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.